Menu Zamknij

VII Niedziela Zwykła, 23.02.2020

Dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej, siostry prezentki, głoszą świadectwo o powołaniu. Składka przeznaczona jest na dzieła edukacyjne prowadzone przez siostry prezentki.

W Środę Popielcową zapraszamy na Mszę Świętą z obrzędem posypania głów popiołem o  godz. 7.30, 18.00 i o 21.00, a także o 19.15 (łacińska). Okres Wielkiego Postu służy przygotowaniu do Paschy, czyli męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana. Ołtarzy nie przyozdabia się kwiatami. Od Środy Popielcowej do I. Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

27 lutego, w czwartek nasz kościół jest kościołem stacyjnym w ramach dawnej tradycji nawiązującej do 40 kościołów stacyjnych w Okresie Wielkiego Postu. Zapraszamy w tym dniu na modlitwę różańcową o godz. 17.30, a następnie na Mszę Świętą o godz. 18.00.

W piątek zapraszamy na drogę krzyżową o 17.30.

29 lutego, w sobotę dzień św. Charbela. Zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo Cudotwórcy z Libanu od godz. 16.30. Najpierw modlitwa próśb i podziękowań przed Najświętszym Sakramentem, modlitwa różańcowa, a następnie o godz. 18.00 Msza Święta z homilią oraz indywidualnym błogosławieństwem olejem św. Charbela.

W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.15. Kazania będzie głosił ks. dr Andrzej Ziółkowski oraz klerycy od XX. Misjonarzy. Składka będzie przeznaczona na Centrum św. Jana Pawła II.

Życzymy Parafianom i gościom ducha pokuty i nawrócenia oraz doświadczenia miłosierdzia Bożego przez Słowo i sakramenty.                

 Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak i wikariusz ks. Zbigniew Pytel