Menu Zamknij

VIII Niedziela Zwykła, 27.0202022

Dziś niedziela misyjna w naszej parafii. Kazania głosi ks. dr Ashenafi Abebe, rodem z Etiopii. Od kilku lat jest profesorem na Uniwersytecie Warszawskim. Towarzyszy mu ze słowem świadectwa diakon Michael Mille z Tanzanii. Składka na dzieła misyjne prowadzone przez misjonarzy. Zachęcam, by po Mszy włączyć się w kwestę na rzecz Ukrainy prowadzoną przez Caritas.

Jutro. 28. Lutego dzień św. Charbela w naszej parafii. Nabożeństwo rozpoczynamy o 16.30 modlitwą próśb i podziękowań, a potem różaniec. O godz. 18.00 Msza Święta i indywidualne błogosławieństwo olejem św. Charbela. Zachęcamy do wpisywania próśb i podziękowań do Cudotwórcy z Libanu.

We wtorek w naszym kościele będzie przeżywał swój egzamin z muzyki organowej p. Jakub Kapała. Z tej okazji zapraszamy na koncert organowy o 14.00.

2. marca, Środa Popielcowa. Obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o 7.30, 18.00, 21.00.

3. marca, w czwartek po Popielcu, nasz kościół będzie drugą stacją w ramach pielgrzymki wielkopostnej po kościołach stacyjnych. O godz. 18.00 Mszy Świętej przewodniczyć będzie  ks. bp Robert Chrząszcz.     

4. marca, w piątek święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. Z racji pierwszego piątku spowiedź św. od 17.00 – 18.00. Po Mszy wieczornej droga krzyżowa z udziałem Bractwa Św. Krzyża.

W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające  Niepokalanemu Sercu Maryi do 10.30. Medytacja, różaniec i katecheza dla dzieci. O godz. 12.00 Msza Święta z udzieleniem sakramentu chrztu św.  

W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z kl. III wraz z rodzicami na Mszę Świętą o 13.15, a potem na drogę krzyżową.

We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie żale o 17.15. Kazania wygłosi diakon Jakub Ostrożański.         

Pamiętamy  o Was w codziennej modlitwie przy Ołtarzu, ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.