Menu Zamknij

VIII Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 26.02.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

VIII Niedziela Zwykła

  1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przypomina nam: w sobotę Święto Św. Kazimierza Królewicza – Patrona Archidiecezji Krakowskiej.
  2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zapraszamy w ramach 40-godzinnego nabożeństwa na adorację Najśw. Sakramentu w poniedziałek i wtorek przez cały dzień w ramach trwającej w naszym kościele adoracji w kaplicy Pana Jezusa Frasobliwego. Niech spotkanie z Jezusem Eucharystycznym na osobistej adoracji pomoże nam wejść w Wielki Post z dobrymi postanowieniami.
  3. Środą Popielcową rozpoczynamy przygotowanie do Wielkanocy. Msze św. z posypaniem popiołem w naszym kościele o 7.30, 18.00 19.15 łacińska i o 21.00.W tym dniu obowiązuje post ścisły bez dyspensy. W naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwać będzie do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do 11 czerwca. Pamiętajmy o kościelnym przykazaniu by przynajmniej raz w roku wyspowiadać się i przyjąć Komunię św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w naszym kościele w każdą niedzielę o 17.15, a po nich msza św. bez kazania. Kazania pt. „Gdy jeszcze było ciemno” głosić będzie ks. Dariusz Talik – diecezjalny duszpasterz akademicki Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Po Gorzkich Żalach będzie można uczcić relikwie Krzyża św. Zapraszamy serdecznie na to stare polskie pasyjne nabożeństwo. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz.17.15 i godz. 18.45.
  4. W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona będzie na budowę Centrum Jana Pawła „Nie lękajcie się „ na Białych Morzach w Krakowie.
  5. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu i wyzwolenie od innych nałogów, a od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  6. W tym tygodniu: I czwartek miesiąca- przed mszą św. wieczorną nabożeństwo o powołania i za powołanych, po mszy Godzina Święta prowadzona przez wspólnotę Adoremus, I piątek miesiąca – spowiedź od 17.00, przed drogą krzyżową litania do Najśw. Serca Pana Jezusa, i I sobota miesiąca przed mszą św. wieczorną nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i w intencji obrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  7. We wtorek o comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Charbela – rozpoczęcie o godz.17.00.
  8. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas okazją do refleksji nad własnym zbawieniem i kontemplowaniem wielkiej miłości Jezusa do nas.