Menu Zamknij

Wniebowstąpienie Pańskie 2.06.2019

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszach Świętych, Misja Doctors Africa, misja medyczna zakonu maltańskiego, będzie kwestować przed kościołem. Dziękujemy za złożone datki. Jutro rozpoczyna się modlitwa przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.45. Podczas nabożeństw śpiewać będziemy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 17.00. Adorację poprowadzi wspólnota Adoremus. O 18.00 Msza Święta wotywna o Najświętszej Eucharystii.

W pierwszy piątek zachęcamy do spowiedzi świętej od 17.00. W tym dniu o 18.00 Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy śpiewać hymn O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Z tą modlitwą związana jest łaska odpustu zupełnego. Zachęcamy, aby przez najbliższe dni gorąco modlić się do Ducha Świętego, aby odnowił i przemienił nasze życie. W tym dniu przypada 25 rocznica moich prymicji. Uroczystość jubileuszową będę przeżywał w mojej rodzinnej parafii podczas Mszy Świętej koncelebrowanej z abp Markiem Jędraszewskim na Rynku w Nowym Targu o godz.10.00. Natomiast jubileusz w naszej parafii będę celebrował 14 września o 17.00.

Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak