Menu Zamknij

X Niedziela Zwykła, 6.06.2021

Dziękujemy Bogu za dar pięknej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Dziękuję p. prof. Krzysztofowi Krajewskiemu i jego rodzinie za przygotowanie I ołtarza przy ul. M. Skłodowskiej – Curie, siostrom z Bractwa Św. Krzyża za trud porządkowania i dekoracji II ołtarza przy kamienicy w której niegdyś mieszkała bł. Aniela Salawa, p. Jackowi Czepczykowi i jego rodzinie za piękny ołtarz ku czci św. Jana Pawła II, p. Łukaszowi Kmicie, Wojewodzie Małopolskiemu  za włączenie się Urzędu Wojewódzkiego w tworzenie  ołtarza i towarzyszenie w modlitwie. Ogromne podziękowanie kierujemy do policji, Urzędu Miasta Krakowa  za wspaniałą organizacje ruchu drogowego. Dziękujemy za przystrojenie trasy procesji, a szczególnie p. Stanisławowi Komusińskiemu i jego rodzinie. Podziękowania składamy dla firmy Sokół Catering za zorganizowanie posiłku w ogrodzie. Telewizji Polskiej i TV Trwam za opiekę medialną na ręce p. Magdaleny Drochomireckiej i o. Piotra Dytlafa CSsR. Przedstawicielom Bractwa Kurkowego, orkiestrom z Zielonek i Koźmic Wielkich, p. Piotrowi Michalikowi,  siostrom Kanoniczkom Ducha Świętego, siostrom Prezentkom,  braciom Duchakom, służbie liturgicznej na czele z ceremoniarzem Rafałem Szwarcem, p. Łukaszowi Lechowi za ofiarną służbę  składamy serdeczne, Bóg zapłać! Wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do tego wyjątkowego celebrowania obecności Pana Jezusa w Eucharystii, składam serdeczne podziękowania.

W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu rozpoczyna się w naszej parafii peregrynacja figury św. Michała Archanioła. Program tego niezwykłego wydarzenia jest następujący: 11. Czerwca, w piątek o 17.30 nabożeństwo oczekiwania, a potem o 18.00 Msza Święta. 12.czerwca, w sobotę o 9.30 koronka do św. Michała Archanioła, a następnie o 10.00 Msza Święta z modlitwą za chorych, z sakramentem namaszczenia chorych. Po południu, od 17.00 – 18.00 spowiedź św. O godz. 18.00 Eucharystia z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie. Modlitwę z posługą wstawienniczą zakończymy o 21.00 Apelem Jasnogórskim. 13.czerwca, w niedzielę podczas każdej Mszy, Akt poświęcenia i zawierzenia św. Michałowi Archaniołwowi. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na koncerty organowe w naszym kościele. Dziś o 19.00 p. Piotr Michalik, 11. Czerwca o 19.00 p. Evan Bogert z Holandii, 13. Czerwca 19.00 p. Małgorzata Trzaskalik.

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy porannej i wieczornej, Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.