Menu Zamknij

XII Niedziela Zwykła, 23.06. 2019

Dziś podczas każdej Mszy Świętej śpiewamy suplikacje jako   wynagrodzenia i zadośćuczynienia za dokonane w naszej Ojczyźnie akty  znieważania i świętokradztwa.

Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

We wtorek, 25 czerwca o 18.00 Msza Święta z homilią, a po niej świadectwo Raymunda  Nadera oraz modlitwa z błogosławieństwem olejem św. Szarbela. Raymund Nader, który będzie u nas  dawał świadectwo o św. Szarbelu,  to libański katolik, maronita, dyrektor chrześcijańskiej telewizji satelitarnej Noursat, która nadaje programy na Bliski Wschód. Od 25 lat jest bliskim współpracownikiem antiocheńskiego patriarchy maronitów, nosi na ramieniu odcisk dłoni św. Szarbela. Podróżuje po całym świecie, dając świadectwo wiary, opowiadając o swoim spotkaniu ze św. Szarbelem, ewangelizując i nauczając.

         W środę wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, założyciela sióstr józefitek.

        W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z teJ racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O 17.45 zapraszamy na śpiewaną litanię do NSPJ i akt zawierzenia Sercu Bożemu nas samych, rodzin, Ojczyzny i świata całego. O 18.00 uroczysta Msza Święta z homilią.

        W sobotę, 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zachęcamy  w tym dniu do szczególnej modlitwy za pasterzy Kościoła.

         W przyszłą niedzielę, 30 czerwca zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Szarbela. Modlitwę rozpoczniemy o 16.30 przed Najświętszym Sakramentem. Będziemy odczytywać prośby i podziękowania składane przez pielgrzymów w koszu modlitwy. O 18.00 Msza Święta z homilią, a następnie indywidualne błogosławieństwo olejem św. Szarbela. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

         Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku i nabrania sił do pełnienia swoich zadań wynikających z podjętego powołania. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej w naszym kościele od 8.00 do 18.00 oraz do udziału w Mszy Świętej w dni powszednie o 18.00 oraz w niedzielę i święta w porządku niedzielnym. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą.

Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak