Menu Zamknij

XIII Niedziela Zwykła 30 czerwca 2019

Dziś w naszym kościele nabożeństwo ku czci św. Charbela. Rozpoczynamy je modlitwą próśb i podziękowań wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu o godz.16.30, a następnie różaniec i o 18.00 Msza Święta z homilią. Po niej błogosławieństwo indywidualne olejem św. Charbela.

W czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 17.00 w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, a następnie na Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Eucharystii.

Z racji pierwszego piątku, zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. od 17.00, a następnie Msza Święta wotywna o NSPJ.

W przyszłą niedzielę będą kwestować po Mszach Świętych wolontariusze dla misji w Mongolii. Prosimy o wsparcie tego dzieła. Kazania przez całą niedzielę będzie głosił ks. dr Luca Bovio, który pochodzi z Mediolanu. Ks. Luca jest sekretarzem Papieskich Dzieł Misyjnych.

Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku i nabrania sił do pełnienia swoich zadań wynikających z podjętego powołania. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Naszej Arki, głównym tematem jest postać św. Charbela i jego kult w kościele Świętego Krzyża w Krakowie.

Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej w naszym kościele od 8.00 do 18.00 oraz do udziału w Mszy Świętej w dni powszednie o 18.00 oraz w niedzielę i święta w porządku niedzielnym.

Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą.

Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w piątek od 16.00 –  17.00, a także w ważnych sprawach bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.

                                                                          Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak