Menu Zamknij

XIV Niedziela Zwykła, 5.07.2020

Dziś rozpoczynamy o 18.00 nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Zapraszamy w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Rity, której obraz i relikwie gościmy w naszej parafii. Dziękuję siostrom z Bractwa Św. Krzyża, s. Teresie i s. Barbarze, za zorganizowanie tego wydarzenia, które ma nam pomóc  w otwarciu się na doświadczanie Bożej mocy w naszym życiu. W tych dniach zapraszamy również do przystąpienia do spowiedzi św. Będziemy dyżurować w konfesjonale od 17.00 – 18.00.

Nasz Metropolita zachęca, aby dzisiejsze datki przeznaczyć na pomoc dla tych, którzy ucierpieli w czasie powodzi. Dziękujemy za złożone ofiary, Bóg zapłać!

Zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 7.30 do 18.00.

Zapraszamy na letnie koncerty muzyki organowej w każdy czwartek od 11.00 – 12.00. Koncerty obywać się będą przez cały lipiec i sierpień. Dziękujemy p. Arturowi Szczerbininowi,  za tę wspaniałą inicjatywę.

9. lipca odbędzie się dzień skupienia dla Rady pastoralnej i artystycznej z naszej parafii w Szczawnicy. Tematem skupienia będzie Powrót do źródeł.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

Wtorek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

Sobota – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

W przyszłą niedzielę, kazania będą głosić księża z Towarzystwa Ducha Świętego. Składka będzie przeznaczona na budowę domu seminaryjnego w Szarowie pod Krakowem. Proszę o wsparcie tego projektu.

W codziennej modlitwie słowami Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa o 18.00, pamiętamy o Was Drodzy Parafianie i Pielgrzymi, Wasi duszpasterze , ksiądz proboszcz Dariusz i ks. wikariusz Zbigniew