Menu Zamknij

XIX Niedziela Zwykła, 9.08.2020

Dziś przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, patronki Europy.  Modlimy się, aby Europa wróciła do Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła. Ks. Ditrick Sanga z Tanzanii głosi podczas każdej Mszy Świętej kazania i pełni posługę w konfesjonale. Dziękujemy za świadectwo wiary, które zostawia dla każdego z nas.

Jutro zapraszamy na czuwanie w Duchu Świętym, które poprowadzi młodzież wraz z księżmi i klerykami. Najpierw Msza Święta o 18.00, a potem konferencja i uwielbienie Przed Najświętszym Sakramentem, które  potrwa do 20.15. W tym czasie księża będą dyżurować w konfesjonale. Po nabożeństwie zapraszamy na agapę do salki.

Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

– wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy

– środa – Matki Bożej Szpitalnej, Uzdrowienie chorych

– czwartek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

– piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana, męczennika

– sobota – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy obrzęd pobłogosławienia ziół i kwiatów.

Wszystkim Parafianom i pielgrzymom, życzymy opieki Matki Bożej i mocy Ducha Świętego w rozwiązywaniu problemów i pokonywaniu życiowych trudów,  Wasi duszpasterze ks. proboszcz Dariusz i ks. wikariusz Zbigniew