Menu Zamknij

XV Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 10.07.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii: w poniedziałek Święto św. Benedykta – opata Patrona Europy, we wtorek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, w środę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek   św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła, w sobotę Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel- Matki Bożej Szkaplerznej.
  2. W sobotę 16 lipca zapraszamy na modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. O godz.18.00 Msza św. w tej intencji. W czwartek 21.07. będziemy gościć w naszym kościele Symbole ŚDM – Krzyż i Ikonę Matki Bożej „Salus Populi Romani” O godz. 18.00 będzie uroczysta msza św. a po niej Droga Krzyżowa. Będziemy modlić się przy Symbolach do godz.21.00 – zakończymy Apelem Jasnogórskim. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy!
  3. Skorzystajmy z dobrej prasy religijnej dostępnej w kościele.
  4. W czwartek przed wieczorną nowenna do św. Jana Pawła II.
  5. Msze św. w wakacje w naszym kościele tylko o 18.00.
  6. W zakrystii można podpisać się pod inicjatywą ustawodawczą na temat ustawy o ograniczenie handlu w niedzielę w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do poparcia tego projektu ustawy, który wielu w naszej Ojczyźnie pozwoliłby na godne przeżywanie Dnia Pańskiego.
  7. W przedsionku wyłożony jest nowy numer ChiT czyli Chrystus i Ty – poświęcony Światowym Dniom Młodzieży. Można zabrać by w ten sposób przygotować się na to wielkie wydarzenie.
  8. Matka Boża Szkaplerzna i święci tego tygodnia niech wypraszają nam wszelkie łaski i potrzebne Boże dary.