Menu Zamknij

XVI Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 17.07.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy-prezbitera, w środę bł. Czesława- prezbitera, piątek Święto św. Marii Magdaleny; w sobotę Święto św. Brygidy – zakonnicy.
  2. W najbliższy czwartek zapraszamy serdecznie na spotkanie z Symbolami Światowych Dni Młodzieży pielgrzymujących po naszej diecezji. Drewniany Krzyż i Ikonę Matki Bożej – „Salus Populi Romani” (Ucieczka Ludu Rzymskiego) powierzył młodym całego świata św. Jan Paweł II w 1985 roku. Od tamtej pory znaki towarzyszą młodzieży przygotowującej się do każdych kolejnych Dni Młodzieży. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za to wydarzenie szczególnie rodziny przyjmujące młodych do swoich domów. Msza św. przy znakach o godz. 18.00, po niej Droga Krzyżowa, modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00.
  3. W najbliższą środę o godz. 21.00 oraz w przyszłą niedzielę o godz. 19.05 Telewizja Kraków wyemituje film o św. Charbelu zrealizowany m.in. w naszym kościele.
  4. Kancelaria parafialna w wakacje czynna jest tylko w piątek od 16.00 – 17.00, msza św. w naszym kościele tylko wieczorem o godz.18.00.
  5. W niedzielę 30 lipca podczas pobytu Papieża Franciszka w naszym mieście msze św. w naszym kościele odprawiać będziemy w normalnym porządku niedzielnym.
  6. Skorzystajmy z dobrej prasy religijnej dostępnej w kościele.
  7. Święci tego tygodnia niech wypraszają nam wszelkie łaski i potrzebne Boże dary.