Menu Zamknij

XVII Niedziela Zwykła, 28.2019

Dziś witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Tomasza Pilcha – kapucyna, który pracuje na Litwie. Dziękujemy mu za wygłoszone Słowo i świadectwo wiary. Po Mszy Świętej wolontariusze z Litwy będą kwestować przed kościołem na budowę domu rekolekcyjnego w diecezji koweńskiej na Litwie. Wszystkim ofiarodawcą składamy, Bóg zapłać!

W poniedziałek wspomnienie św. Marty.

We wtorek, 30 lipca dzień św. Szarbela. Zapraszamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie od godz. 16.30. Wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, modlitwa próśb i podziękowań, O 17.30 różaniec. Msza Święta z homilią o 18.00, a następnie błogosławieństwo olejem świętego Cudotwórcy z Libanu. W uroczystości zapowiedzieli swój udział biskup Jan Szkodoń oraz biskup Radosław Zmitrowicz z Kamieńca Podolskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy relikwiach św. Szarbela.

W środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera i zakonnika. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o Ojcu świętym Franciszku.

W czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Z racji pierwszego czwartku zapraszamy na Godzinę świętą o 17.00 w intencji kapłanów i  o nowe powołania do kapłaństwa.

W piątek zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty od godz.17.00. O 17.30  droga krzyżowa, którą poprowadzi Bractwo Świętego Krzyża, O 18.00 Msza Święta wotywna o NSPJ.

W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa o 18.00. Także 4 sierpnia przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Z tej okazji o godz. 18.00 wspólnota modlitewna prowadzona przez panią Sybillę rozpocznie nieustanną modlitwę w intencji kapłanów.

                                                                         Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak