Menu Zamknij

XVIII Niedziela zwykła

W Poniedziałek Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam na Eucharystię o 18.00. Jutro też wyrusza Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę, która potrwa do najbliższej soboty. Może jeszcze ktoś w ostatniej chwili zdecyduje się pielgrzymować do Czarnej Madonny, aby odnowić się duchowo.

W środę zapraszam na wieczorną Mszę św. wotywną o NMP, którą przyzywamy w litanii loretańskiej jako Uzdrowienie chorych.

W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, która pochodziła z rodziny żydowskiej. Jako nastolatka przestała się modlić i powiedziała sobie, że stała się ateistką. Podczas studiów filozoficznych u prof. Husserla, nieustannie poszukując prawdy, przyjęła chrzest w Kościele katolickim i wstąpiła do karmelitanek. Pozostawiła nam wspaniałe dzieła filozoficzne i teologiczne, wśród nich Kreuzwissenschaft – Wiedza Krzyża. Zginęła w Oświęcimiu. Jan Paweł II w 1988 wyniósł Ją do chwały ołtarzy i ogłosił patronką Europy. W tym dniu zapraszam na Mszę św. na godz. 18.00, podczas której będziemy się modlić, aby Europa powróciła do chrześcijańskich korzeni.

W piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

 

Kancelaria w okresie wakacyjnym otwarta w piątek od 16.00 – 17.00

Msze święte w tygodniu o 18.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 7.30 – 18.00

 

Kościół otwarty codziennie na czas modlitwy i zwiedzenia od 11.0 – 16.00. Zapraszamy Parafian i gości. Szczęść Boże!

Ks. Proboszcz dr Dariusz Guziak