Menu Zamknij

XXI Niedziela Zwykła, 22.08.2021

Dziś rozpoczynamy nowennę do św. Charbela. W ramach nowenny zapraszamy codziennie na godz. 15.00. Będziemy modlić się słowami koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie słuchać fragmentów orędzia św. Charbela. Nasze prośby i błagania, będziemy powierzać Panu Bogu,  trwając na modlitwie  różańcowej. Od godz. 16.00 – 17.00 modlitwa w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Od 17.00 – 18.00  okazja do spowiedzi św. O godz. 18.00 Msza Święta z homilią. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w nowennie.

Kalendarz liturgiczny:

23. poniedziałek, wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy

24. wtorek, święto św. Bartłomieja, apostoła

25. środa, Msza Święta wotywna o NMP Szpitalnej, którą w litanii przyzywamy jako Uzdrowienie chorych.

26. czwartek, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza Święta o godz. 12.00 i 18.00.

27. piątek, wspomnienie św. Moniki

28.sobota, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. dr Andrzej Ziółkowski CM jako nasze bezpośrednie przygotowanie od uroczystości ku czci św. Charbela.

30. sierpnia, poniedziałek, dzień św. Charbela w naszym kościele. Modlitwę próśb i podziękowań rozpoczniemy o 16.30. Program artystyczny przygotowany przez artystów scen polskich rozpocznie się o 17.30. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J.E. abpa Marka Jędraszewskiego rozpocznie się o 18.20. Uroczystość będzie transmitowana przez TV Trwam. Z salki przy plebanii w tym dniu będzie transmitowany przez Radio Maryja, od godz. 21. 30 do 23.30,  program pt. Św. Charbel – Cudotwórca z Libanu i jego potężne wstawiennictwo u Boga. Na zakończenie rozmów niedokończonych będziemy modlić się słowami Komplety, którą poprowadzą lektorzy wraz z ks. proboszczem. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.