Menu Zamknij

XXI Niedziela zwykła, Uroczystość NMP Częstochowskiej

Ogłoszenia duszpasterskie, 26.08.2018

Dziś Uroczystość NMP Częstochowskiej. Jasna Góra z cudownym wizerunkiem Matki Bożej jest duchową stolicą naszego narodu. Idąc śladami św. Jana Pawła II i sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, zawierzamy Matce Najświętszej nasze życie, nasze rodziny, Ojczyznę i Kościół święty.

W poniedziałek św. Moniki.

We wtorek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.W tym dniu rozpoczyna po wakacjach swoją działalność Zespół muzyki dawnej „Anonimus„. Próby we wtorki i piątki o 20.00 w salce.

W środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Zapraszam na nabożeństwo do Matki Bożej – Uzdrowienia chorych na godz.18.00.

W czwartek 30 sierpnia w naszym kościele nabożeństwo ku czci św. Charbela. Rozpoczynamy o 16.30 modlitwą próśb i podziękowań. O 17.30 różaniec. O 18.00 Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji księdza biskupa Jana Niemca z Kamieńca Podolskiego. Serdecznie zapraszam!

W pierwszą sobotę, 1.09. pielgrzymka Służby Liturgicznej, Ruchu Światło-Życie, Domowego Kościoła oraz wszystkich, którzy wzięli udział w rekolekcjach wakacyjnych. Rozpoczęcie spotkania w Kalwarii 0 9.00 Godziną świadectw. Eucharystia o 10.00 pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o ofiarach II wojny światowej i prośmy Boga o pokój w Ojczyżnie i w świecie.

Zmianka różańcowa w przyszłą niedzielę o 18.00.

Msza święta codziennie o 7.30 i 18.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 8.00-18.00.

Kancelaria parafialna w piątek od 16.00.

Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

{Parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak