Menu Zamknij

XXII Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 03.09.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela Zwykła

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w piątek Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, w sobotę bł. Anieli Salawy dziewicy po mszy porannej możliwość uczczenia jej relikwii.
  2. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego. Msze św. dla klas: 0,1,2,3,4 o godz,8.00, dla klas 5,6,7 o godz. 10.00. Prosimy rodziców aby dopilnowali by ich dzieci rozpoczęły nowy rok nauki z Bożym błogosławieństwem.
  3. W przyszłą niedzielę Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza rodziny naszej archidiecezji na XXV Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową „u Piłata” na Dróżkach o godz.9.00. O 11.00 uroczysta msza św. z zawierzeniem Matce Bożej rodzin i małżeństw.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Triduum przed uroczystością odpustową w naszym kościele. Kazania głosić będzie ks. mgr. Jarosław Chlebda wikariusz z parafii św. Floriana. W poniedziałek i wtorek i środę (11,12,13 września) przyszłego tygodnia   o 17.30 uroczyste Godzinki o Męce Pańskiej, o 18.00 Msza św. z kazaniem. W środę od 17.30 spowiedź dla chorych i starszych, a 18.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Okazja do spowiedzi każdego dnia Triduum. Uroczysta suma odpustowa w środę o godz.18.00 w Święto Podwyższenia Krzyża św., którą celebrować będzie J.E. ks. biskup Jan Szkodoń. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają te świątynię do wspólnej modlitwy. Każde Święto to dla nas okazją do dziękczynienia Bogu za Jego dary. Niech wyrazem wiary i dziękczynienia za Krzyż Chrystusa znak naszej nadziei będzie nasza obecność w tych dniach w świątyni. Po każdej Mszy św. przez te dni można będzie uczcić przez ucałowanie relikwie drzewa Krzyża, na którym zawisło nasze zbawienie i zbawienie świata.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  6. Jezus Chrystus który oddał swe życie za nasze zbawienie na drzewie Krzyża niech błogosławi hojnie naszej nauce i pracy.