Menu Zamknij

XXII Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 30.08.2015

Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii: we wtorek bł. Bronisławy – dziewicy, w czwartek  św. Grzegorza wielkiego papieża i doktora Kościoła, w tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, przed mszą wieczorną nabożeństwo o powołania i w intencji powołanych a po mszy św. Godzina Święta prowadzona przez wspólnotę „Adoremus”, I piątek miesiąca – spowiedź od godz.17.00, a przed mszą wieczorną nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, I sobota miesiąca, przed mszą wieczorną nabożeństwo w intencji nienarodzonych dzieci.
  2. W przyszłą niedzielę msza św. w intencji próśb i podziękowań do Cudownego Pana Jezusa Frasobliwego o godz.9.00. Po mszy zebranie Bractwa św. Krzyża.
  3. W przyszłą niedzielę po wieczornej mszy o 18.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  4. Kancelaria parafialna od 1 września będzie czynna w środy od 10.00- 11.00 oraz piątki od 16.00 -17.00. Msza św. poranna od wtorku o godz. 7.30.
  5. We wtorek rozpoczęcie roku szkolnego. Msze św. dla Szkoły Podstawowej Nr.1 w następującym porządku: 8.15 klasy 0, I, II, III, o 10.15 klasy IV,V,VI . Serdecznie zapraszamy dzieci oraz nauczycieli i rodziców. Z Bożym błogosławieństwem rozpocznijmy nowy rok. Gorąco zachęcamy dzieci i rodziców do wstępowania przed szkolnymi zajęciami, czy po nich do naszego kościoła gdzie codziennie trwa adoracja Najśw. Sakramentu chociażby na krótką modlitwę. To piękny stary zwyczaj który warto podtrzymywać.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  7. Na nowy rok szkolny i katechetyczny niech nam dobry Bóg pobłogosławi.