Menu Zamknij

XXIII Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 04.09.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w czwartek Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, w piątek bł. Anieli Salawy dziewicy po mszy wieczornej możliwość uczczenia jej relikwii.
  2. W niedzielę rozpoczynamy Triduum przed uroczystością odpustową w naszym kościele. Kazania głosić będzie ks. profesor dr hab. Kazimierz Panuś Prezes Polskiego Towarzystwa Teologicznego i wykładowca homiletyki na Uniwersytecie Papieskim. W  poniedziałek i wtorek (12,13 września) przyszłego tygodnia   o 17.30 uroczyste Godzinki o Męce Pańskiej, o 18.00 Msza św. z kazaniem. We wtorek o 17.00 spowiedź dla chorych i starszych, a 17.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Okazja do spowiedzi każdego dnia Triduum. Uroczysta suma odpustowa w środę o godz.18.00 w Święto Podwyższenia Krzyża św., którą celebrować będzie także ks. Profesor. Przed sumą uroczyste Godzinki o Męce Pańskiej o 17.30. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają te świątynię do wspólnej modlitwy. Każde Święto to dla nas okazją do dziękczynienia Bogu za Jego dary. Niech wyrazem wiary i dziękczynienia za Krzyż Chrystusa znak naszej nadziei będzie nasza obecność w tych dniach w świątyni. Po każdej Mszy św. przez te dni można będzie uczcić przez ucałowanie relikwie drzewa Krzyża, na którym zawisło nasze zbawienie i zbawienie świata. Program można zabrać, jest wyłożony w kościele.
  3. W czwartek przed mszą wieczorną nowenna do św. Jana Pawła II.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  5. Jezus Chrystus który oddał swe życie za nasze zbawienie na drzewie Krzyża niech błogosławi hojnie naszej nauce i pracy.