Menu Zamknij

XXIII Niedziela Zwykła, 5.09.2021

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o 9.00 Msza Święta w intencjach złożonych do urny w drzwiach kaplicy przy Panu Jezusie Miłosiernym.

Katecheza przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

Spotkania dla ministrantów i kandydatów w niedzielę o 12.45 w zakrystii.

Zapraszamy artystów i miłośników sztuki na Mszę Świętą o 12.00 oraz o 21.00. Prosimy artystów, aby podjęli na tych Mszach posługę lektora lub kantora.

W środę, 8. Września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Uroczysta Msza Święta o 18.00, a potem modlitwa różańcowa.

W czwartek, 9. Września wspomnienie  bł. Anieli Salawy. Mieszkała na terenie naszej parafii. Dlatego po Mszy wieczornej udamy się na ul. Radziwiłłowską 20, aby pomodlić się na różańcu wzywając wstawiennictwa bł. Anieli.

Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna w następujące dni: środę od 19.00 – 20.00, piątek 16.00 – 17.00, sobotę od 8.30 – 9.30.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Triduum przed odpustem. Poprowadzą bracia kapucyni, br. Marcin, br. Mateusz, br. Borys. W tym roku tematem będzie Święto Pojednania. Inspiracją będą ikony napisane przez brata Marcina Świądra. O godz. 19.00 otwarcie wernisażu wystawy ikon w piwnicach naszej plebanii. Na liże korbowej zagra Tomasz Drozdek. Bliższe informacje na plakacie.

12. września dzień beatyfikacji sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Zachęcam do włączenia się do nowenny codziennie podczas Mszy Świętej o 7.30 i 18.00. Z  okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia w naszej parafii, zapraszamy na spektakl po Mszy Świętej o 21.00. Wystąpią znani aktorzy, Maciej Słota, Dariusz Kowalski, Łukasz Lech.

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie przed uroczystością wyniesienia kardynała Stefana Wyszyńskiego do chwały Ołtarzy, Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.