Menu Zamknij

XXIII Niedziela Zwykła, 6.09.2020

Dziś po Mszy Świętej o 9.00 spotkanie formacyjne Bractwa Św. Krzyża w salce przy plebanii. Po Mszy Świętej o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania w salce przy plebanii.

8. września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy na Mszę Świętą o 18.00, a następnie na modlitwę różańcową.

Triduum związane ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego rozpoczniemy 12. Września o 18.00, Mszą Świętą połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Spowiedź odpustowa w sobotę od godz. 17.00.

Główne uroczystości odpustowe odbędą się w naszym kościele w przyszłą niedzielę, 13.09. o godz. 18.00. Uroczystej Mszy Świętej będzie przewodniczył nasz Metropolita, Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Pół godziny przed Eucharystią zapraszamy na koncert artystów scen polskich. Po Mszy Świętej odpustowej zapraszamy na poczęstunek przed kościołem.

Kochani Parafianie, goście i pielgrzymi! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w całym Triduum dla uczczenia Świętego Krzyża, które zakończy się 14.09. o 18.00, Mszą Świętą z uczczeniem relikwii Krzyża Świętego.

Już dziś prosimy Pana Boga o łaski i dary potrzebne do godnego przeżycia tego niezwykłego czasu naładowanego Bożą mocą i miłosierdziem. Niech nikt nie lęka się zwrócić do Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego, aby doświadczyć Bożego przebaczenia i wewnętrznego uzdrowienia.

Trwając na modlitwie razem z Wami,

ks. proboszcz Dariusz i ks. wikariusz Zbigniew