Menu Zamknij

XXIII Niedziela Zwykła, 8.09.2019

Dziś święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W poniedziałek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. W tym dniu zapraszamy na czuwanie ku czci Ducha Świętego. O godz.18.00 Msza Święta wotywna o Duchu Świętym, a następnie wieczór uwielbienia w tymże Duchu do 20.15. Czuwanie prowadzi młodzież wraz z kapłanami.

W sobotę zapraszamy na Uroczystość ku czci Świętego Krzyża, którą poprzedzi Triduum od środy do piątku. Program Triduum jest następujący:

Środa – kaplica w Bramie Floriańskiej – o 17.30 Godzinki o Męce Pańskiej, Msza Święta z homilią.

Czwartek – kościół parafialny – o 17.00 okazja do spowiedzi św. 17.30 Godzinki o Męce Pańskiej, Msza Święta z sakramentem namaszczenia chorych.

Piątek – kaplica w Bramie Floriańskiej – o 17.30 Godzinki o Męce Pańskiej, Msza Święta i uczczenie relikwii Krzyża świętego.

Odpust parafialny oraz Jubileusz 25. Posługi pasterskiej bp Antoniego Długosza i 25. Posługi kapłańskiej ks. Dariusza Guziaka będziemy przeżywać 14 września o godz. 17.00. Najpierw uroczysta Msza Święta, a następnie agapa w ogrodzie plebańskim. O 21.00 Apel Jasnogórski transmitowany przez TV TRWAM, a później koncert jubileuszowy również transmitowany na żywo przez TV TRWAM. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i pielgrzymów.

W najnowszym numerze tygodnika Niedziela został zamieszczony obszerny tekst o naszej parafii. Można go nabyć przy wyjściu z kościoła u Sióstr z Bractwa Św. Krzyża.

Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak