Menu Zamknij

XXIII Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 06.09.2015

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, w środę bł. Anieli Salawy dziewicy po mszy wieczornej możliwość uczczenia jej relikwii, w sobotę Najśw. Imienia Maryi – imieniny Matki Bożej, starym zwyczajem zachęcamy by przynieść Matce Bożej czczonej w Obrazie Matki Bożej Szpitalnej bukiet kwiatów.
  2. Rozpoczynamy Triduum przed uroczystością odpustową w naszym kościele. Kazania głosić będzie ks. profesor dr hab. Andrzej Zwoliński kierownik Katedry Katolickiej Nauki Społecznej na Uniwersytecie Papieskim, jeden z najwybitniejszych polskich teologów, autor wielu książek i publikacji o zjawiskach dotykających życia człowieka. W piątek i sobotę o 17.30 uroczyste Godzinki o Męce Pańskiej, o 18.00 Msza św. z kazaniem. W sobotę o 9.30 spowiedź dla chorych i starszych, a 10.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Okazja do spowiedzi każdego dnia Triduum. Uroczysta suma odpustowa w poniedziałek o godz.18.00 w Święto Podwyższenia Krzyża św., którą celebrować będzie J. E. ks. biskup Henryk Tomasik –biskup radomski, Krajowy Duszpasterz Młodzieży. Z tego też względu będzie to także dzień modlitwy za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Po sumie odpustowej odprawimy procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają te świątynię do wspólnej modlitwy. Każde Święto to dla nas okazją do dziękczynienia Bogu za Jego dary. Niech wyrazem wiary i dziękczynienia za Krzyż Chrystusa znak naszej nadziei będzie nasza obecność w tych dniach w świątyni. Po każdej Mszy św. przez te dni można będzie uczcić przez ucałowanie relikwie drzewa Krzyża, na którym zawisło nasze zbawienie i zbawienie świata.
  3. W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zaproszenie księdza Kardynała jest wywieszone w gablocie w przedsionku.
  4. W czwartek przed mszą wieczorną nowenna do św. Jana Pawła II.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele.
  6. Jezus Chrystus który oddał swe życie za nasze zbawienie na drzewie Krzyża niech błogosławi hojnie naszej nauce i pracy.