Menu Zamknij

XXIV Niedziela Zwykła, 11.09.2022

Dziś 30. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

12. września, w poniedziałek zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Czuwanie rozpoczniemy Adoracją Krzyża o godz. 17.30. Medytację poprowadzą nasi artyści z Teatru Ludowego w Krakowie oraz z Filharmonii Krakowskiej. Uroczysta Msza Święta o 18.20. Celebracji będzie przewodniczył Metropolita Lwowski Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Wydarzenie będzie transmitowane przez TV Trwam oraz Radio Maryja. W tym dniu Rozmowy niedokończone pt. Wiedza i doświadczenie Krzyża będą transmitowane na falach Radia Maryja od 21.30 -23.30. Całość spotkania zakończymy kompletom. Modlitwę na zakończenie dnia o 23.30, poprowadzi młodzież z diakonii liturgicznej.

We wtorek, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W środę, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu o 17.30 droga krzyżowa z udziałem Bractwa Św. Krzyża, a potem o 18.00 Msza Święta z homilią. Po Eucharystii uczczenie relikwii Krzyża Św.

W czwartek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu zapraszamy na modlitwę różańcową o 17.30.

W piątek, wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W sobotę, wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

Za tydzień 18. Września zapraszamy dzieci z kl. III wraz z rodzicami na Mszę Świętą o 13.15, a potem na spotkanie. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami również za Tydzień na Mszę o 18.00, a następnie na spotkanie.

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie, Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze