Menu Zamknij

XXIV Niedziela Zwykła, 12.09.2021

Dziś wielki dzień dla naszej Ojczyzny i Kościoła – beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W naszej parafii rozpoczęliśmy triduum przed odpustem. Gościmy w naszej parafii kapłanów z zakonu kapucynów: br. Marcina, br. Mateusza i br. Borysa. Bracia głoszą kazania i przewodniczą naszej modlitwie.  O godz. 19.00 otwarcie wernisażu ikon autorstwa br. Marcina Świądra OFM cap. Na liże korbowej zagra Tomasz Drozdek. Natomiast o 21.00 Msza Święta dziękczynna za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, a potem spektakl poświęcony bł. kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Wystąpią znani artyści, Maciej Słota, Dariusz Kowalski, Łukasz Lech.

W poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą o 18.00 z nauką rekolekcyjną, a następnie na katechezę dla poszukujących. Potem młodzież poprowadzi uwielbienie w Duchu Świętym do 20.15. Również w poniedziałek okazja do spowiedzi św. od 17.00 – 20.00.

We wtorek, 14. Września o 18.00 Uroczysta Eucharystia odpustowa, a potem katecheza dla poszukujących. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, droga krzyżowa z udziałem Bractwa Św. Krzyża o 17.15.

W piątek nasza parafia została zaproszona do udziału w oktawie Podwyższenia Krzyża Świętego do sanktuarium w Mogile. O godz. 17.00 droga krzyżowa, a potem o 18.00 Msza Święta z kazaniem. Zapraszamy do włączenia się w pielgrzymkę do Cudownego Pana Jezusa Mogilskiego.

W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z kl. III wraz z rodzicami na Mszę Świętą o 13.15. Po Eucharystii spotkanie organizacyjne w ramach przygotowania do I Komunii św.

Kochani Parafianie, pielgrzymi i goście, zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych, wydarzeniach kulturalnych, które mogą nam pomóc w doświadczeniu obecności i bliskości Pana Boga. Niech misteria, które przeżywamy, przemieniają nasze życie. Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie, Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.