Menu Zamknij

XXIV Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 17.09.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: jutro Święto św. Stanisława Kostki zakonnika Patrona Polski i polskiej młodzieży w środę wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Teagona i Pawła Hong Hasanga, w czwartek  Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w piątek  bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy, w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny,
  2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się i wzięli udział w Uroczystości Odpustowej w naszym kościele. Kapłanom, siostrom zakonnym, klerykowi Mateuszowi Kądzioła za wymycie ogrodzenia i płytek przed kościołem, p. Teresie Chojnackiej za pomoc w dekoracji kościoła, pani Zofii Ołdak za dary do kuchni, Bractwu św. Krzyża, s. Renacie, panu organiście, Zespołowi Muzyki Dawnej Anonimus służbie liturgicznej i wszystkim niech Miłosierny Jezus wynagrodzi poniesiony trud. Bóg zapłać!
  3. Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.
  4. We wtorek ks. Proboszcz udaje się z pielgrzymami do Libanu. Polecajmy przez te dni pielgrzymów o bezpieczny i dobry czas modlitwy i pielgrzymowania.
  5. W przyszłą niedzielę przed kościołem kwestować będzie Stowarzyszanie Charytatywne „Dobrosław” na rzecz 16 letniej Klaudii z porażeniem mózgowym na bardzo kosztowną rehabilitację. Kto może niech wspomoże potrzebujących. Bóg zapłać!
  6. W niedzielę 1 października tradycyjna już msza św. w ogrodzie plebanii dla miłośników zwierząt i ich opiekunów z okazji wspomnienia św. Franciszka.
  7. W sobotę 30 września VIII Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i wspólnot adoracyjnych do Łagiewnik. Rozpoczęcie o 9.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła.
  8. Przeczytajmy w tym tygodniu coś dobrego z prasy religijnej dostępnej w kościele.
  9. Na nowy tydzień nauki i pracy niech dobry Bóg nam błogosławi.