Menu Zamknij

XXIV Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 11.09.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła

  1. Dziś rozpoczynamy Triduum przed Świętem Podwyższenia Krzyża św. Słowo Boże głosi ks. prałat profesor dr hab. Kazimierz Panuś, któremu już dziś dziękujemy za podjęcie się tego zadania. W poniedziałek, wtorek i środę o 17.30 Godzinki o Męce Pańskiej, a po nich msza św. z kazaniem. We wtorek od 17.00 spowiedź dla chorych i starszych a na mszy św. o 18.00 będzie można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: Jutro wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi – Imieniny Matki Bożej. Zgodnie ze starym zwyczajem zachęcamy by przynieść Matce Bożej jutro bukiet kwiatów i złożyć na ołtarzu przed obrazem Matki Bożej Szpitalnej w naszym kościele. W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Pod zwykłymi warunkami możemy zyskać odpust zupełny. Msze św. o 7.30 i o godz. 18.00 uroczysta suma. Przed sumą o 17.30 śpiewać będziemy Godzinki o Męce Pańskiej. Sumę odprawi ks. prałat profesor UPJPII – ks. Kazimierz Panuś. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości wszystkich modlących się w naszym kościele. Zapraszamy szczególnie Bractwo św. Krzyża, Róże Żywego Różańca wszystkich wiernych. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej w piątek wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,
  3. W piątek przed mszą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego jak w każdy III piątek.
  4. Skorzystajmy z dobrej prasy religijnej dostępnej w naszym kościele. Na balaskach jest wyłożone „Słowo Życia” na najbliższy miesiąc. Pod filarem wyłożony jest kalendarz na Nowy 2017 rok w którym można zapoznać się z miejscami i historią kultu św. Charbela w cenie 5 zł.
  5. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Cezary Paciej, który opowie o beatyfikowanym dziś Apostole Kazachstanu bł. ks. Władysławie Bukowińskim.
  6. Przez ucałowanie dziś relikwii Krzyża Pańskiego uczcijmy znak odkupienia na którym zawisło zbawienie nasze i całego świata św. Stanisław Kostka
  7. Święci Patronowie tego tygodnia a zwłaszcza Matka Boża Bolesna nam potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże.