Menu Zamknij

XXIX Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 16.10.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła

  1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika, we wtorek Święto św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek Uroczystość św. Jana Kantego – prezbitera Patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa, w piątek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię – biskupa, w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża. Przy wieczornej mszy św. będzie można uczcić relikwie naszego świętego papieża które znajdują się w naszym kościele. Ks. Kardynał zaprasza na odpust do kościoła w Centrum „Nie lękajcie się. Msze św. o 8.00,10.00,12.00, oraz o 17.00 a po niej procesja światła.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem „Ochrzczony znaczy posłany”. Pod filarem już dziś są wystawione kalendarze misyjne z misjonarzami z naszej archidiecezji. Ofiara z tacy w przyszłą niedzielę, oraz za kalendarze jest przeznaczona na misje.
  3. W III piątek miesiąca po różańcu Koronka do miłosierdzia Bożego.
  4. Dziękujemy za ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w kwocie 1256,35.
  5. Różaniec odmawiamy codziennie o 17.30.
  6. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Prosimy zaznaczyć, przed którą mszą mają być wypominani wasi zmarli. Wypominki można składać w zakrystii i kancelarii.
  7. W ramach obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych w wigilię święta, 31 października (poniedziałek) zapraszamy na „Wigilię Świętych” do kościoła św. Krzyża. Jest to spotkanie modlitewne poświęcone naszym Świętym Patronom i tym wszystkim, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce wiary do Królestwa Niebieskiego. Modlitwę rozpoczniemy śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych, a następnie udamy się w procesji różańcowej z Figurą Matki Bożej Fatimskiej oraz z relikwiami świętych m.in. ul. Szpitalną i ul. Floriańską. Polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych Braci i Siostry oraz duchową odnowę miasta Krakowa.  Rozpoczęcie modlitwy o godz. 18.45 mszą św. w klasycznym rycie rzymskim, po niej o 19.30 rozpocznie się procesja. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
  8. Skorzystajmy z prasy religijnej dostępnej w kościele.
  9. Niech w dziele naszej chrześcijańskiej formacji duchowej wspiera nas wstawiennictwo św. Jana Pawła II.