Menu Zamknij

XXIX Niedziela Zwykła, 20.10.2019

Dziś Uroczystość Św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

Z okazji ogłoszonego przez Papieża Franciszka, Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, gościmy w naszej wspólnocie parafialnej s. Tatjanę z Jazłowca na Ukrainie. Siostra podczas każdej Mszy Świętej dzieli się świadectwem wiary i życia tamtejszej wspólnoty odradzającego się Kościoła. Składka przeznaczona jest na rozwój dzieł prowadzonych przez siostry niepokalanki na Ukrainie. Dziękujemy za złożone datki i składamy serdeczne, Bóg zapłać!

W poniedziałek, 21.10. zapraszamy ministrantów i lektorów, a także chętnych do służby przy Ołtarzu na spotkanie o godz.15.30 do salki przy plebanii (wejście od plant).

We wtorek, 22.10. wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, a następnie na modlitwę słowami litanii i uczczenie relikwii.

W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Mszę Świętą o 18.00, a następnie na spotkanie w salce przy plebanii (wejście od plant).

Zbliża się listopad , szczególny czas modlitwy za naszych zmarłych. Kartki na wypominki listopadowe i roczne znajdują się przy balaskach oraz w kruchcie kościoła. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk w mianowniku oraz o wpisanie godziny Mszy Świętej przed którą mają zostać odczytane. Tak wypełnione, prosimy składać w zakrystii po Mszach  Świętych. Bardzo dziękujemy za złożone z tej okazji ofiary, Bóg zapłać!

Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak