Menu Zamknij

XXIX Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 18.10.2015

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła

  1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek Uroczystość Świętego Jana Kantego – głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej, we środę bł. Jakuba Strzemię biskupa, w czwartek św. Jana Pawła II papieża, w msza wieczorna przed ołtarzem bł. Jana Pawła a po niej będzie można uczcić Jego relikwie.
  2. W czwartek 22.10. Ksiądz Kardynał zaprasza na odpust ku czci św. Jana Pawła, suma odpustowa o godz. 17.00 a po niej procesja z relikwiami i Różaniec Światła w Centrum „Nie lękajcie się „ w Łagiewnikach.
  3. Dziś przed kościołem można nabyć książkę o ks. bp. Albinie Małysiaku – „Z pastorałem i humorem” oraz film o nim „ Z wiarą na głęboką wodę”.
  4. W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia naszego kościoła, składka na tacę przeznaczona będzie na budownictwo sakralne w naszej diecezji. Po mszy św. o 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i dziękczynne „Te Deum” za nasz kościół w którym możemy się modlić.
  5. Dziękujemy za ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w kwocie 1250,00.
  6. Rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem „Od nawrócenia do misji”. Na stoliku pod filarem nowy numer ChiT, czyli Chrystus i ty poświęcony m.in. mocy modlitwy różańcowej. Można sobie zabrać. Przeczytajmy i podajmy dalej, to także jest apostolstwo przez słowo pisane.
  7. Różaniec odmawiamy codziennie o 17.30.
  8. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Prosimy zaznaczyć, przed którą mszą mają być wypominani wasi zmarli. Wypominki można składać w zakrystii i kancelarii.
  9. Skorzystajmy z prasy religijnej dostępnej w kościele.
  10. Niech w dziele naszej chrześcijańskiej formacji duchowej wspiera nas wstawiennictwo św. Jana Pawła II.