Menu Zamknij

XXV Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 20.09.2015

Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, we wtorek bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy w środę wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, w piątek bł. Władysława z Gielniowa prezbitera.
  2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się i wzięli udział w Uroczystości Odpustowej w naszym kościele. Kapłanom, siostrom zakonnym, Zespołowi Muzyki Dawnej „Anonimus, p. Teresie Chojnackiej za pomoc w dekoracji kościoła, paniom z Bractwa za dary do kuchni, Bractwu św. Krzyża, ofiarodawcom na kwiaty, s. Renacie, panu organiście, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, służbie liturgicznej, harcerzom z ks. Marcinem, panom od baldachimu i wszystkim niech Miłosierny Jezus wynagrodzi poniesiony trud. Bóg zapłać!
  3. W najbliższą sobotę VI Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i wspólnot adoracyjnych do Łagiewnik. Rozpoczęcie w Sanktuarium bł. Jana Pawła. Zachęcamy do udziału informacje na plakacie w przedsionku.
  4. Pielgrzymka artystów na Jasną Górę odbędzie się w dniu 10 października więcej informacji także na plakacie w przedsionku.
  5. W przyszłą niedzielę o godz.10.00 w Sanktuarium Jana Pawła II odbędzie się beatyfikacja Matki Klary Szczęsnej – Założycielki Sióstr Sercanek. Na tę uroczystość zaprasza wszystkich ksiądz kardynał.
  6. Przeczytajmy w tym tygodniu coś dobrego z prasy religijnej dostępnej w kościele.
  7. Na nowy tydzień nauki i pracy niech dobry Bóg nam błogosławi.