Menu Zamknij

XXVI Niedziela Zwykła, 26.09.2021

Dziś w naszej parafii gościmy p. Annę Rastawicką – świadka i najbliższego współpracownika błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy jej za świadectwo wiary i przybliżenie nam sylwetki bł. Prymasa Tysiąclecia. Podczas Mszy Świętej o 13.15 zostanie ochrzczonych troje dzieci. Po Mszy Świętej o 18.00 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

Poniedziałek, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

Wtorek, wspomnienie św. Wacława, męczennika.

Środa, święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

Czwartek, dzień modlitw przez wstawiennictwo św. Charbela. Modlitwę próśb i podziękowań rozpoczniemy o 16.30, a potem o 17.30 różaniec. O godz. 18.00 Msza Święta z homilią, a następnie indywidualne błogosławieństwo  olejem św. Charbela.

Piątek, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Z okazji pierwszego piątku spowiedź od 17.00 – 18.00. Droga krzyżowa o 17.30. z udziałem Bractwa Św. Krzyża.

Sobota, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Msza Święta o 12.00 ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 10.30 rozpoczęcie nabożeństwa.

Zapraszamy na modlitwę różańcową przez cały październik po Mszy Świętej wieczornej.

Za tydzień inauguracja Roku Akademickiego  Akademii Muzycznej w Krakowie. Msza Święta o 12.00. Po południu o 14.30 Msza Święta w ogrodzie przy plebanii dla miłośników i opiekunów zwierząt( Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami). Wieczorem o 19.30 będziemy przeżywać wigilię śmierci św. Franciszka z Asyżu – Transitus. Zaśpiewa Chór Greckokatolicki, teksty o św. Franciszku będzie recytował p. Jerzy Trela. Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia będzie Eucharystia o 21.00. Zapraszamy!

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie różańcowej, Wasz ks. Proboszcz Dariusz i duszpasterze.