Menu Zamknij

XXVI Niedziela Zwykła, 29.09.2019

Dziś na Mszach Świętych czytamy List pasterski Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego: „Totus Tuus” – Modlitewny maraton za Kościół i ojczyznę.

Niedziela:

– Msza święta wotywna o św. Franciszku, o godz. 14.30, którą odprawi Proboszcz ks. dr Dariusz Guziak (ogród parafii Św. Krzyża)

– Msza święta dla młodzieży i rodziców kl. VIII przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania o godz. 18.00 i spotkanie w salce ze wspólnotą Europe Waits

– kwesta fundacji Ignatianum „Kretkobranie”; w przyszłą niedzielę kwesta Stowarzyszenia charytatywnego „Dobrosław”

Poniedziałek – 30 września dzień św. Charbela. Zapraszamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie od godz. 16.30. Wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, modlitwa próśb i podziękowań. O 17.30 różaniec. Msza Święta z homilią o godz. 18.00 pod przewodnictwem kardynała Mariana Jaworskiego a następnie błogosławieństwo olejem świętego Cudotwórcy z Libanu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy relikwiach św. Charbela.

Spotkanie ministrantów i lektorów oraz kandydatów w kościele Świętego Krzyża (zakrystia) o godz. 15.30

W październiku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy przez cały miesiąc na godz. 17.30

Wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Środa – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

Czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Z racji pierwszego czwartku zapraszamy na Godzinę świętą o 17.00, którą poprowadzi wspólnota „Adoremus” wraz z ks. Stanisławem

Piątek – pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 7.00 do 7.30 i od 17.00 do 18.00. O godz. 17.30 Bractwo Świętego Krzyża poprowadzi Drogę Krzyżową. O godz. 18.00 Msza Święta wotywna o NSPJ.

Sobota – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. W pierwszą sobotę zapraszamy do uczczenia Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo rozpoczniemy o 10.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, a następnie różaniec i medytacja. Dla dzieci przewidziana jest w salce katecheza i film. O 12.00 będzie Msza Święta z kazaniem. Po Eucharystii, agapa w salce.

Niedziela – Msza św. o godz. 9.00 w intencji Bractwa Św. Krzyża i spotkanie formacyjne w salce. Msza św. o godz. 13.15 dla dzieci i rodziców kl. 3 SP nr 1(I Komunia Święta). Poświęcenie różańców i spotkanie organizacyjne. Zmianka różańcowa o godz. 18.00. Po Mszy Świętej spotkanie  grupy modlitewnej za kapłanów „Margaretka” w salce.

Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak