Menu Zamknij

XXVI Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 01.10.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,  w czwartek  wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej dziewicy, w sobotę wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. W Polsce akcja ogólnopolska „Różaniec do granic”. Z młodzieżą wyjeżdżamy na Babią Górę, by tam modlić się na różańcu. Wyjazd o 7.30 spod Domu Turysty przy ul. Kopernika Mamy kilka wolnych miejsc można się zapisać w zakrystii. W razie złej pogody będziemy uczestniczyć w modlitwie w kościele stacyjnym w Chyżnem i na przejściu granicznym. Trzeba zabrać ciepłą odzież i wyżywienie na drogę. Koszt 25 zł. W naszym kościele różaniec odmawiać będziemy różaniec także z młodzieżą o godzinie 14.00. Serdecznie zapraszamy tych którzy nie będą mogli wybrać się na granice, do wspólnej modlitwy.
  2. Różaniec odmawiamy codziennie o 17.30.
  3. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Modlitwa za powołanych i o powołania przed mszą wieczorną a po niej Godzina Święta prowadzona przez wspólnotę „Adoremus”. I piątek miesiąca spowiedź od 17.00,przy nabożeństwie różańcowym litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. W sobotę ostatnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w duchu objawień fatimskich o 17.15.
  4. Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” dziękuje za niedzielną zbiórkę do puszek w kwocie 1427 zł. Bóg zapłać!
  5. Zapraszamy do stolika z prasą katolicką, niech dobra lektura przyczyni się do wzrostu naszej chrześcijańskiej świadomości. Na balaskach do zabrania „Słowo Życia” na październik.
  6. Na nowy tydzień nauki i pracy niech Bóg hojnie nam pobłogosławi. Szczęść Boże!