Menu Zamknij

XXVII Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 02.10.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła

  1. Dziękujemy za dzisiejszą posługę słowa ks. Piotrowi Pawłowi Łapa. Ojciec św. Franciszek posłał go na misje na Syberię. Przed kościołem można będzie nabyć jego książkę i wesprzeć to dzieło misyjne. Wszystkim „Bóg zapłąć”.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej dziewicy, w piątek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Różaniec odmawiamy codziennie o 17.30.
  3. Pielgrzymka artystów na Jasną Górę odbędzie się w dniu 8 października szczegóły na plakacie w przedsionku.
  4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. O godz.17.00 Godzina Święta i modlitwa za powołanych i o powołania. I piątek miesiąca spowiedź od 17.00,przy nabożeństwie różańcowym litania do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XVI Dzień Papieski pod hasłem; ” „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo ponad 2500 stypendystów z całej Polski, pochodzących głównie z rodzin wielodzietnych. Dzięki ofiarności Polaków z kraju i z zagranicy mogą oni realizować swoje marzenia edukacyjne. W duchu wartości, którym służył Święty Papież, stypendyści pragną dobrze przygotować się do zadań czekających ich w dorosłym życiu. To wielkie i piękne dzieło wszystkich Polaków, św. Jan Paweł II już za życia określił jako pomnik najbliższy jego sercu. Tym bardziej zachęcamy do wspierania tego dzieła modlitwą, dobrym słowem, cierpieniem i ofiarą. W przyszłą niedzielę, podczas kwesty przy kościołach, na ulicach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć także materialnie ten wyjątkowy pomnik wdzięczności, budowany Świętemu Papieżowi. Jest to możliwe właśnie dzięki zbiórce w Dzień Papieski, za którą wszystkim serdecznie dziękujemy.” Także w naszym kościele będzie można wspomóc Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” fundującą stypendia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży, do skarbony pod filarem.
  6. Zapraszamy do stolika z prasą katolicką, niech dobra lektura przyczyni się do wzrostu naszej chrześcijańskiej świadomości. Na balaskach do zabrania „Słowo Życia” na październik.
  7. Na nowy tydzień nauki i pracy niech Bóg hojnie nam pobłogosławi. Szczęść Boże!