Menu Zamknij

XXVII Niedziela Zwykła, 4.10.2020

Dziś podczas każdej Mszy Świętej czytamy List pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody Dnia Papieskiego. Po Mszach młodzież kwestuje na przybory szkolne dla naszych Rodaków żyjących za Wschodnią granicą. Dziś św. Franciszka z Asyżu. Z tej okazji Msza Święta dla opiekunów zwierząt o 15.00 w ogrodzie przy plebanii, natomiast po Mszy, zapraszamy na spektakl Lilia, o życiu Maryi w wykonaniu artystów z Teatru Tańca Lilia.

Przez cały październik zapraszamy na modlitwę różańcową po Mszy Świętej wieczornej, ok. 18.30.

Jutro wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

W środę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Po Mszy Świętej wieczornej, o 18.00 spotkanie w kościele ministrantów i kandydatów.

Zapraszamy wraz z siostrami Franciszkankami Rodziny Maryi, w przyszłą niedzielę 11.10. na uroczystość wprowadzenia relikwii św. abp Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Uroczystej Eucharystii o godz. 13.15 będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, nasz metropolita. Po Mszy Świętej zapraszamy na poemat Pieśń o blasku wody Karola Wojtyły w wykonaniu artystów Krakowskiej Opery Kameralnej w reżyserii prof. Wacława Jankowskiego.

Trwamy razem z Wami na modlitwie różańcowej i przez wstawiennictwo św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego,

ks. proboszcz Dariusz Guziak i duszpasterze.