Menu Zamknij

XXVII Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 04.10.2015

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej dziewicy, w środę wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej, w piątek Święto Bł. Wincentego Kadłubka biskupa,
  2. Różaniec odmawiamy codziennie o 17.30.
  3. Pielgrzymka artystów na Jasną Górę odbędzie się w dniu 10 października szczegóły na plakacie w przedsionku.
  4. W czwartek przy nabożeństwie różańcowym Nowenna do św. Jana Pawła II, i msza św. o łaski za Jego wstawiennictwem.
  5. W przyszłą niedzielę o godz.14.00 zapraszamy na mszę św. do ogrodu plebanii w intencji opiekunów zwierząt i ich czworonożnych przyjaciół z okazji wspomnienia św. Franciszka. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XV Dzień Papieski pod hasłem; ” JAN PAWEŁ II – PATRON RODZINY.”. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo ponad 2500 stypendystów z całej Polski, pochodzących głównie z rodzin wielodzietnych. Dzięki ofiarności Polaków z kraju i z zagranicy mogą oni realizować swoje marzenia edukacyjne. W duchu wartości, którym służył Święty Papież, stypendyści pragną dobrze przygotować się do zadań czekających ich w dorosłym życiu. To wielkie i piękne dzieło wszystkich Polaków, św. Jan Paweł II już za życia określił jako pomnik najbliższy jego sercu. Tym bardziej zachęcamy do wspierania tego dzieła modlitwą, dobrym słowem, cierpieniem i ofiarą. W przyszłą niedzielę, podczas kwesty przy kościołach, na ulicach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć także materialnie ten wyjątkowy pomnik wdzięczności, budowany Świętemu Papieżowi. Jest to możliwe właśnie dzięki zbiórce w Dzień Papieski, za którą wszystkim serdecznie dziękujemy.” Także w naszym kościele będzie można wspomóc Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” fundującą stypendia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży, do skarbony pod filarem.
  7. Zapraszamy do stolika z prasą katolicką, niech dobra lektura przyczyni się do wzrostu naszej chrześcijańskiej świadomości.
  8. Na nowy tydzień nauki i pracy niech Bóg hojnie nam pobłogosławi. Szczęść Boże!