Menu Zamknij

XXVIII Niedziela Zwykła, 13.10.2019

Dziś podczas każdej Mszy Świętej modlimy się za Ojczyznę słowami ks. Piotra Skargi. W naszej parafii przeżywamy wraz z siostrami ze Zgromadzenia Franciszkanek Rodziny Maryi,  dziękczynienie za kanonizację św. abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Z tej okazji uroczysta Eucharystia o 18.00 z udziałem sióstr zakonnych. O 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.. Spotkanie formacyjne dla młodzieży do sakramentu bierzmowania  dziś po Mszy Świętej o 18.00 w salce przy plebanii (wejście od plant).

Zapraszamy na różaniec codziennie o 17.30. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec. Ufamy, że słowa Matki Bożej wypowiedziane w Fatimie poruszą nasze serca do modlitwy.

W poniedziałek, 14.10. zapraszamy na nabożeństwo do Ducha Świętego. O godz.18.00 Msza Święta wotywna o Duchu Świętym, a następnie czuwanie w tymże Duchu do 20.15. Po czuwaniu zapraszamy na agapę do salki.

W środę, 16.10. wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej oraz wspomnienie wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Zapraszamy na Mszę Świętą o 18.00, a następnie na modlitwę słowami litanii do św. Jana Pawła II oraz do uczczenia Jego relikwii. Także w środę rozpoczyna po wakacjach swoją działalność duszpasterstwo akademickie Kompas. Zapraszamy młodzież na spotkanie do salki o 20.00 (wejście od plant). Podczas spotkania rozmowa z o. Andrzejem, misjonarzem z Mozambiku.

W czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W piątek św. Łukasza, ewangelisty. Pamiętajmy w modlitwie o panu Łukaszu Lechu, który u nas pomaga w organizowaniu duszpasterstwa artystów.

W przyszła niedzielę, s. Tatjana ze zgromadzenia niepokalanek z Jazłowca na Ukrainie, skieruje do nas słowo o życiu i doświadczeniu Pana Boga w tamtejszej wspólnocie. Po Mszach będzie kwestować na rozwój dzieł religijnych i wychowawczych prowadzonych przez siostry niepokalanki na Ukrainie.

Zapraszamy kandydatów na ministrantów oraz chętnych do służby Bożej  przy Ołtarzu, aby po Mszy Świętej zgłaszali się do ks. Zbigniewa.                                                                               Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak