Menu Zamknij

XXVIII Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 09.10.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera w sobotę św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła
  2. Dziś przeżywamy XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia” Można wesprzeć ofiarą Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Ofiary można złożyć do skarbony pod filarem. Można zabrać sobie obrazki z modlitwą i naklejki z Papieżem.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem „Ochrzczony znaczy posłany”. Ofiara na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na misje.
  4. Różaniec odmawiamy codziennie o 17.30.
  5. „Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za umarłych” – tak uczy nas Pismo św. Jedną z form są wypominki – jak słyszeliście przez cały rok czytamy przed mszami nazwiska drogich Wam zmarłych, których poleciliście naszym modlitwom, oraz w niedziele listopada odprawiamy za nich msze święte. Zachęcamy do takiej formy pobożnej modlitwy. W czasie czytania nazwisk w ciszy się za nich modlimy, a po zakończeniu czytania wspólnie polecamy ich Bogu. Warto przyjść kilka minut wcześniej przed mszą św. i usłyszeć nazwiska drogich zmarłych i polecić ich Bogu. Kartki na wypominki są wyłożone na balaskach. Prosimy zaznaczyć, przed którą mszą mają być wypominani wasi zmarli. Wypominki można składać w zakrystii i kancelarii.
  6. Skorzystajmy z prasy religijnej dostępnej w kościele na stoliku przy ołtarzu relikwii bł. Jana Pawła II.
  7. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej niech ona dodaje nam mocy i siły do codziennego życia.
  8. W przyszłą niedzielę o 12.30 będzie konsekracja kościoła św. Jana Pawła II na ‘Białych Morzach” w Łagiewnikach – ksiądz Kardynał Metropolita wszystkich serdecznie zaprasza na tę uroczystość.