Menu Zamknij

XXVIII Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 15.10.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: jutro wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika, w środę św. Łukasza Ewangelisty, w piątek Uroczystość Św. Jana Kantego – prezbitera, głównego Patrona Miasta i naszej archidiecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię –biskupa.
  2. Nałożenie paliusza (symbolu władzy pasterskiej metropolity który otrzymał od Papieża Franciszka) na ramiona abpa Marka Jędraszewskiego odbędzie się w niedzielę 22 października podczas Mszy świętej o godz. 10.00 w Katedrze na Wawelu. Tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Nakładającym paliusz będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.
  3. Dziękujemy za ofiary składane w minioną niedzielę, Dzień Papieski na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia w kwocie 906,40 gr
  4. Dziś w naszym kościele Dzień Misyjny. Dziękujemy za kazania na mszach św. ks. Romanowi Rusinek – wieloletniemu  misjonarzowi w Afryce. Przed kościołem będzie można nabyć materiały misyjne by w ten sposób wesprzeć pracę misjonarzy.
  5. Dziś przed kościołem można złożyć podpisy pod petycją do Parlamentu „Zatrzymaj Aborcję”, o zakaz aborcji eugenicznej w naszym kraju (zabijanie dzieci u których stwierdzono wady rozwojowe jak.np Zespół Dawna) Inicjatywę popiera całym sercem Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski.
  6. Różaniec odmawiamy codziennie o 17.30.
  7. Kartki na wypominki są wyłożone na balaskach. Prosimy zaznaczyć, przed którą mszą mają być wypominani wasi zmarli. Wypominki można składać w zakrystii i kancelarii.
  8. Skorzystajmy z prasy religijnej dostępnej w kościele
  9. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej niech ona dodaje nam mocy i siły do codziennego życia.