Menu Zamknij

XXVIII Niedziela Zwykła

Kraków, dnia 11.10.2015
Ogłoszenia duszpasterskie
XXVIII Niedziela Zwykła
1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera w czwartek św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła, w piątek św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika,
2. W tym tygodniu trzeci piątek miesiąca, przed mszą wieczorną przy różańcu Koronka do Miłosierdzia Bożego.
3. Dziś przeżywamy XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II –Patron Rodziny”. Można wesprzeć ofiarą Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Ofiary można złożyć do skarbony pod filarem. Można zabrać sobie obrazki z modlitwą i naklejki z Papieżem.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem „Od nawrócenia do misji”. Ofiara na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na misje.
5. Różaniec odmawiamy codziennie o 17.30.
6. W piątek 16 października dzień modlitwy za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016. Zapraszamy na różaniec i wieczorną mszę św. w tej intencji o 18.00.
7. W przyszłą niedzielę 18 października na stoisku przed kościołem będzie można nabyć książkę o biskupie Albinie Małysiaku pt.” Z pastorałem i humorem” oraz film „Z wiarą na głęboką wodę”. Będziemy także gościć autorów książki i filmu którzy podzielą się swoim świadectwem o tej wyjątkowej postaci Kościoła krakowskiego.
8. „Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za umarłych” – tak uczy nas Pismo św. Jedną z form są wypominki – jak słyszeliście przez cały rok czytamy przed mszami nazwiska drogich Wam zmarłych, których poleciliście naszym modlitwom, oraz w niedziele listopada odprawiamy za nich msze święte. Zachęcamy do takiej formy pobożnej modlitwy. W czasie czytania nazwisk w ciszy się za nich modlimy, a po zakończeniu czytania wspólnie polecamy ich Bogu. Warto przyjść kilka minut wcześniej przed mszą św. i usłyszeć nazwiska drogich zmarłych i polecić ich Bogu. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Prosimy zaznaczyć, przed którą mszą mają być wypominani wasi zmarli. Wypominki można składać w zakrystii i kancelarii.
9. Skorzystajmy z prasy religijnej dostępnej w kościele na stoliku przy ołtarzu relikwii bł. Jana Pawła II.
10. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej niech ona dodaje nam mocy i siły do codziennego życia.