Menu Zamknij

XXX Niedziela Zwykła, 23.10.2022

Dziś przypada wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera i św. Józefa Bilczewskiego, biskupa. Zapraszamy codziennie na modlitwę różańcową po Mszy wieczornej.

W czwartek zapraszamy na Mszę Świętą o 18.00 w intencji zmarłych Filantropów Krakowskich kard. Franciszka Macharskiego, Tadeusza Piekarza, Zbigniewa Chojnackiego, Brora Hansona, Zofię i Zdzisława Żelaznych.

W piątek, święto świętych apostołów Szymona i Judy.

29. października, w sobotę o 18.00 uroczystość wprowadzenia relikwii św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Św. Zygmunt żył w XIX wieku, był arcybiskupem warszawskim. Podczas Powstania Styczniowego stanął w obronie rodaków. Car skazał Go na wygnanie w głąb Rosji. Pod koniec życia zatrzymał się w pobliskim Hotelu Pollera i zmarł w Krakowie. Pragniemy, aby w naszym kościele nie tylko upamiętnić Jego pobyt, ale na trwałe wprowadzić nabożeństwo ku czci św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Zapraszamy na uroczystość przede wszystkim młodzież, kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Nasz ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski będzie przewodniczył tej uroczystości.

Za tydzień, w niedzielę 30. października zapraszamy na czuwanie ku czci św. Charbela. Nabożeństwo rozpoczniemy modlitwą próśb i podziękowań o 16.30, a potem o 17.30 różaniec. Eucharystia z homilią o 18.00. Po Mszy namaszczenie olejem św. Charbela.

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie różańcowej. Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.