Menu Zamknij

XXX Niedziela Zwykła, 24.10.2021

Dziś niedziela misyjna. Gościmy w naszej parafii wolontariuszy Papieskich Dzieł Misyjnych. Towarzyszy im ks. Luca Bovio, sekretarz PDM oraz kleryk Michael z Tanzanii. Dzielą się z nami żywą wiarą i modlitwą. Składka przeznaczona jest na cele misyjne. Kwesta przed kościołem na wolontariat misyjny. Dziękujemy za złożone datki, Bóg zapłać!

W środę o godz. 18.00 Msza Święta w intencji zmarłych Filantropów Krakowskich, Honorowych Obywateli Miasta Krakowa: Kardynała Franciszka Macharskiego, Tadeusza Piekarza, Zbigniewa Chojnackiego, Brora Hanssona, Zdzisława i Zofii Żelaznych.

W czwartek święto świętych apostołów Szymona i Judy.

30. października, w sobotę dzień św. Charbela w naszym kościele. Nabożeństwo próśb i podziękowań rozpoczniemy o 16.30, a potem modlitwa różańcowa. Msza Święta z homilią o 18.00. Po Eucharystii, namaszczenie olejem św. Charbela. Zapraszamy serdecznie!

Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. W Księdze Machabejskiej czytamy: ,,Święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych, aby byli od grzechu uwolnieni” (2Mach 12, 46). Pamiętajmy w modlitwie i Ofierze Mszy Świętej za naszych zmarłych. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy oraz w kancelarii. Kartki na wypominki znajdują się za balaskach oraz w zakrystii. Na wypominki roczne, prosimy wpisać imiona zmarłych oraz godzinę Mszy przed którą zostaną odczytane. Wypominki jednorazowe będą odczytane przez cały listopad podczas Mszy w niedzielę o 18.00. Za złożone z tej okazji datki składamy serdeczne, Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę Msza Święta o 13.15 z udzieleniem sakramentu chrztu św.

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie różańcowej po Mszy wieczornej, Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.