Menu Zamknij

XXXI Niedziela Zwykła, 3.11.2019

             Dziś nabożeństwo za zmarłych o godz.17.30 z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Po Mszy Świętej o 18.00 spotkanie młodzieży z kl. VIII w salce przy plebanii (wejście od plant). Po każdej Mszy Świętej kwesta na Kuchnię dla ubogich p. Marty Sawickiej. Dziękujemy za złożone datki, Bóg zapłać!

W poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu imieniny św. Jana Pawła II. Przypominamy, że decyzją abpa Marka Jędraszewskiego, przez cały rok pół godzinna adoracje Najświętszego Sakramentu zakończona litanią do św. Jana Pawła II Ten akt liturgiczny będzie u nas codziennie przed Mszą Świętą o 18.00. U nas adoracja codziennie od 8.00 do 18.00. Zapraszamy!

W środę o 18.00 nabożeństwo  i Msza Święta o Matce Bożej Szpitalnej, którą w litanii przyzywamy jako Uzdrowienie chorych.

W piątek, 8 listopada o 15.30 zapraszamy na uroczyste obchody 80. Rocznicy aresztowania przez niemieckich okupantów 25 jezuitów w ramach działań wymierzonych w polską inteligencję. Uroczystej Eucharystii w Bazylice NSPJ u jezuitów przy ul. Kopernika 26, będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Po Mszy Świętej odsłonięcie pamiątkowej tablicy na budynku willi Zofiówka, a następnie program poświęcony jezuitom w Auli Ignatianum. U nas w piątek o 19.00 koncert organowy w wykonaniu organisty z Rotterdamu.

W każdą niedzielę listopada o 18.00 Msza Święta za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.  Przypominamy, że przez cały listopad po Mszach Świętych można składać na wypominki roczne za zmarłych. Dziękujemy za złożone z tej okazji ofiary, Bóg zapłąć!

                    Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak