Menu Zamknij

XXXII Niedziela Zwykła, 10.11.2019.

Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w naszej modlitwie o chrześcijanach będących w centrum ognisk zapalnych Po Mszach Świętych, nasi Harcerze z Harcerstwa Rzeczpospolitej Polskiej będą sprzedawać flagi biało-czerwone, papieskie i Maryjne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na przygotowanie Harcerskiej Akcji Zimowej oraz zakup potrzebnego sprzętu harcerskiego. Bóg zapłać za złożone datki. Prosimy o wsparcie bardzo ważnej inicjatywy jaką jest pozostawienie parkingu na Placu Świętego Ducha i przy kościele parafialnym Świętego Krzyża. Podpis pod petycją do Prezydenta Miasta Krakowa o pozostawienie parkingu, który jest potrzebny nie tylko wiernym przyjeżdżającym do kościoła , ale także pacjentom przychodni lekarskiej oraz mieszkańcom Starego Miasta, można złożyć u harcerzy przed kościołem. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Dziękujemy Panu Bogu za piękny dar wolności oraz za bohaterów, którzy z oddaniem walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny. W tym dniu o g. 18.00 Msza Święta wotywna o Duchu Świętym, a następnie czuwanie w tymże Duchu do 20.15. Nabożeństwo poprowadzi młodzież z Huty Ducha Świętego. Po modlitwie zapraszamy na agapę do salki przy plebani.

We wtorek wspomnienie Świętego Jozafata, biskupa i męczennika.

W środę wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich.

W piątek przed Mszą Świętą o g.18.00  koronka do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę o g. 12.00 Msza Święta za zmarłych artystów. Oprawa muzyczna Łukasz Lech i Jakub Oczkowski. Po południu o 18.00 Msza Święta za zmarłych piekarzy i rzemieślników z Cechu Rzemiosł Spożywczych.

Informujemy pielgrzymów udających się do Libanu, że zbiórka będzie 19.11. o godz.10.00 na lotnisku Kraków-Balice. O 10.00 Msza Święta w kaplicy na lotnisku, a następnie o 12.35 samolotem  do Frankfurtu, a stamtąd do Bejrutu.

Zachęcamy w tym miesiącu do zamawiania Mszy Świętych za zmarłych oraz zgłaszania imion zmarłych na wypominki roczne.

        Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak