Menu Zamknij

XXXII niedziela zwykła, 11.11.2018

Dziś Narodowe  Święto Niepodległości. Podczas każdej mszy świętej modlimy się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Dziękujemy Bożej Opatrzności za dar wolności i prosimy o pokój i jedność dla wszystkich Polaków. Po mszy świętej śpiewamy Boże coś Polskę.

W poniedziałek w naszym kościele nabożeństwo ku czci Ducha Świętego. O 18.00 msza święta wotywna o Duchu Świętym, a następnie uwielbienie w tymże Duchu do godz. 20.30. Celebrację poprowadzą Bracia z Towarzystwa Ducha Świętego i Siostry Kanoniczki.

We wtorek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Izaaka, Mateusza i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Także w tym dniu zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania wraz z zespołem Anonymus . Próba będzie o 20.00 w salce.

W środę przed mszą świętą wieczorną nabożeństwo maryjne, a następnie msza święta wotywna o NMP, którą przyzywamy jako Uzdrowienie chorych. Również w tym dniu o 20.00 Eucharystia na którą zaprasza młodzież z Ruchu Światło – Życie.

W czwartek w naszej parafii pragniemy włączyć się w Światowy Dzień Ubogich. Zapraszamy chętnych do pomocy ubogim na 19.30 do salki przy kościele. Proszę zabrać ze sobą kanapki i herbatę w termosie dla ubogich. Następnie wraz z duszpasterstwem akademickim Kompas wyruszymy do ubogich i bezdomnych ofiarując im dobre słowo, kanapki i ciepłą herbatę.

W piątek przed mszą świętą o 18.00, koronka do Bożego Miłosierdzia o świętość życia dla kapłanów i o nowe powołania.

W sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. dr Marek Wójtowicz, jezuita. Tematem kazań będzie postać św. Stanisława Kostki, którego 450 rocznicę w tym roku obchodzimy. Po mszach będzie można nabyć książkę autorstwa ks. Marka pt. Boży wędrowiec – św. Stanisław Kostka.

Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich.

Ks. Proboszcz  dr Dariusz Guziak