Menu Zamknij

XXXII Niedziela Zwykła, 8.11.2020

Dziś dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

  • poniedziałek, Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • wtorek, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  •  środa, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę  Świętą o 18.00, a następnie na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny.
  •  czwartek, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  •  piątek, wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  • sobota, wspomnienie NMP w sobotę

Przez cały listopad modlimy się za zmarłych, a szczególnie podczas Mszy Świętej o 7.30, którą ofiarujemy za dusze cierpiące w czyśćcu. Przyjmujemy na wypominki roczne, które można zgłaszać  w zakrystii  po każdej Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Przewodnik Katolicki, Któż jak Bóg! dla młodzieży, Miłujcie się! oraz dla dzieci, Staś, Mały Gość Niedzielny.

27. października, zmarł biskup Jan Niemiec z Kamieńca Podolskiego. Jutro odbędzie się jego pogrzeb w katedrze w Kamieńcu Podolskim. W krypcie tejże katedry zostanie złożona trumna z jego ciałem. Bp Niemiec wiele razy odprawiał Msze Święte w naszym kościele, głosił rekolekcje, prowadził nabożeństwo do św. Charbela. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie, Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu chwalebne zmartwychwstanie!

Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie przy Ołtarzu Pańskim,  

ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze