Menu Zamknij

XXXIII Niedziela Zwykła, 14.11.2021

Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji w przyszłą niedzielę, przedstawiciele dzieła Pomoc Kościołowi w Potrzebie (p. Nikodem Bała i wolontariusze), będą prezentować sytuację chrześcijan w regionach dotkniętych prześladowaniami oraz kwestować na pomoc dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Po każdej Mszy będzie można nabyć wyroby z drewna oliwnego wykonane przez chrześcijan z Betlejem.

Dziś po Mszy o 18.00 katecheza dla kandydatów do bierzmowania w salce przy plebanii.

Przez cały listopad w niedzielę o 18.00 Msza Święta w intencji zmarłych parafian i polecanych w wypominkach. Po każdej Mszy przyjmujemy w zakrystii na wypominki roczne. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych.

W tym tygodniu  zapraszamy do udziału w nabożeństwach:

  • Wtorek, 16. Listopada po Mszy o 18.00 litania do św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny i Kościoła.
  • Środa przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej.  Mszę Świętą odprawi ks. prof. Robert Tyrała, rektor UPJPII w Krakowie.
  • Czwartek, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Modlić będziemy się w intencji dzieci i młodzieży.
  • Sobota, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera i karmelity. Polecać w modlitwie będziemy zakonników i zakonnice.

W przyszłą niedzielę o 12.00 Msza Święta za zmarłych artystów. Oprawę liturgiczną przygotują artyści z Krakowskiej Opery Kameralnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Pamiętamy o Was w modlitwie przy Ołtarzu, Wasz ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.