Menu Zamknij

XXXIII Niedziela Zwykła, 15.11.2020

Papież Franciszek, 11. Listopada, mianował nowego biskupa pomocniczego dla naszej archidiecezji. Biskup nominat, to ks. Robert Chrząszcz, kapłan  naszej archidiecezji, który przez ostatnie kilkanaście lat pracował jako misjonarz w Rio De Janeiro  w Brazylii. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

Pragniemy podziękować p. Halinie Kaliszuk za złożoną ofiarę, zł.6.ooo,- na potrzeby naszego kościoła, Bóg zapłać! Dziękujemy każdemu, kto w tym trudnym czasie przychodzi nam z pomocą. Dziękujemy za modlitwę za nas kapłanów, za wszelką życzliwość, a także za wsparcie materialne.

Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich. Przy wyjściu z kościoła można także nabyć książkę: Jan Paweł II – Komunikacja i kultura.

Przez cały listopad podczas Eucharystii o 7.30 modlimy się za dusze cierpiące w czyśćcu. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Po każdej Mszy Świętej w zakrystii lub kancelarii parafialnej, przyjmujemy zgłoszenia imion za naszych bliskich zmarłych, których omadlamy w każdą niedzielę przed wybraną godziną Eucharystii.

  • Poniedziałek, 16. listopada, modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Eucharystię o 18.00, a następnie litanię do naszego świętego Rodaka.
  • Wtorek, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • Środa, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu będziemy prosić Pana Boga przez Jej wstawiennictwo o odnowę duchową i moralną w naszej Ojczyźnie.
  • Czwartek, wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
  • Piątek, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera i karmelity
  • Sobota, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Z pozdrowieniem i błogosławieństwem, ks. proboszcz Dariusz i duszpasterze.