Menu Zamknij

Zesłanie Ducha Świętego 9.06.2019

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas każdej Mszy Świętej śpiewamy hymn O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Za pobożne odśpiewanie lub recytację tego hymnu, można zyskać łaskę odpustu zupełnego. Również dzisiaj po wieczornej modlitwie, zwanej kompletą kończy się okres wielkanocny, a rozpoczyna się okres zwykły w roku liturgicznym.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu zapraszamy na czuwanie ku czci Ducha Świętego, które poprowadzi młodzież z Huty Ducha Świętego. O godz. 18.00 Msza Święta z homilią, a następnie uwielbienie w tymże Duchu do 20.15.

We wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

W środę wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu przypada także wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Pamiętajmy w naszej modlitwie o ks. biskupie Antonim Długoszu, który w tym dniu przeżywać będzie swoje imieniny.

W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W sobotę, 15 czerwca pielgrzymka dzieci I komunijnych wraz z rodzicami do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach. Msza Święta o godz. 10.00, a następnie zwiedzanie sanktuarium.

W przyszła niedzielę kwesta na projekt misyjny w Kirgistanie. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

Ks. proboszcz dr Dariusz Guziak